Hovězí nudlová polévka s hovězí krví v Nai Soey

Nai Soey je nenápadná restaurace uprostřed ulice Phra Athit. Kousek od řeky. Nedaleko hlavní baťůžkářské ulice Khao San. Kdekoliv jinde v Bangkoku byste si jí na první pohled ani nevšimli. Ale sem mezi kavárnami a hostely pro turisty a bary pro thajské hipstery lehce nezapadá – i když je tu o pár desítek let déle.

Na první pohled obyčejná thajská nudlárna. Takových jsou v Bangkoku stovky. Nerezové stolky. Červené plastové stoličky. Betonová podlaha. Spousty ošuntělých vyšisovaných rudých „domečků pro duchy“ potvrzují dlouhou tradici a čínský původ. U pultu na pravé straně zkušeně dohlíží na kotel vývaru starší dáma. V mosazném hrci vedle se pomalu dusí osmažené hovězí. Jen zeď celá pokrytá fotkami slavných hostů naznačuje, že místní nudle budou něco neobyčejného.

Všimněte si vývěsního štítu v korejštině (anglický nemají) – restaurace je velmi populární mezi Korejci.

Já si dal kuay tiao neua sot sen lek nam. Doslova (nudle) s čerstvým hovězím s tenkými rýžovými nudlemi v polévce. V thajštině čerstvé znamená i syrové. Tak tomu bylo podle očekávání i v tomto případě – tenké plátky syrového hovězího vyskladané na nudlích a přelité vařícím vývarem. Ten maso během pár sekund zvládne uvařit tak akorát – zůstane tak měkké a šťavnaté a lehce narůžovělé. Jako medium propečený steak. Spolu s hovězím v polévce najdete hromadu křupavých výhonků fazolí mungo, čerstvý čínský celer. A do zlata usmažený thajský česnek.

Nejlepší vývar

Ze všeho nejlepší je ale samotný vývar. Voňavý po bylinkách a koření. Nenápadně nasládlý a zároveň velmi lehce kyselý po octu. Neobvykle hustý. S charakteristicky výraznou masovou chutí. V Nai Soey používají techniku nam tok (น้ำตก) (vodopád) – do vývaru přidávají hovězí krev. Právě krev polévku zahustí. Udělá ji „zatraceně masovou“. Možná se vám to zdá podezřelé. Ale kdybyste o krvi nevěděli, ani by vás nenapadlo, že v polévce je. V Nai Soey zjevně ví, co dělají. Aby ne, vždyť tuhle polévku už vaří 40 let.


Zatím to byla samá chvála. Ale s Nai Soey je jeden problém. Až trochu moc využívají svou polohu a popularitu. Kdykoliv jdu kolem, jsou dražší. Aktuálně přijde standardní porce na 80 THB, velká na 100 THB (dostanete víc nudlí, masa stejně). Což je i v Bangkoku na i dobrou nudlovou polévku docela dost.

Nai Soey Beef Noodle / ก๋วยเตี๋ยวเนื้อนายโส่ย

Adresa
100/2-3 Thanon Phra Arthit (vedle Thara House), Phra Nakhon, Bangkok, Thajsko
Otevírací doba
každý den 7.00–18.00
Ceny
nudlová polévka s „čerstvým“ (tj. syrovým) hovězím přijde na 80 THB, velká porce za 100 THB (víc nudlí, masa stejně). Ostatní (s vařeným masem, s masovými knedlíčky, s vnitřnostmi…) stojí podobně, jen s pravou svíčkovou je o něco dražší.