Mong Kok sní o elektrických ovečkách

Ulice ozářené barevnými neony, obrovské obrazovky na barácích. Nejhustší davy. Obchody a restaurace v přízemí, v patrech byty a sem tam kanceláře. Pár shopping mallů. Pirátská CD a DVD. Japonské komiksy. Počítače, laptopy, foťáky, kamery. Mobily. Nahaněči a cosplející modelky propagující elektroniku. Taiwanské fastfoody. Ladies Market s falešnými hodinkami a kabelkami. Red-light district na Portland Street s hodinovými hotely, ve kterých, zůstanete-li celou noc, dostanete speciální slevu. Za rohem schovaný trh, kde porcují živé ryby zatraceně velkým nožem a kde živí krabi se svázanými klepety rozvážně pochodují ve škopcích s vodou. Akvaristiky, zlaté rybky, chlupatí králíčci a křečci a květinový trh. Zahrada, kam chodí Číňané větrat zpěvné ptactvo v bambusových klecích. Triády. Šňůry s prádlem přes temné uličky v zadních traktech domů. Dim sum a smažené tofu.
Mong Kok. Čínsky Rušné místo. Nejhustěji obydlené místo na Zemi. 130 000 obyvatel na km2. Téměř osm obyvatel na jeden metr čtvereční. (V Bombaji ve slumu Dharavi to bylo jeden obyvatel na dva až čtyři metry.) A i když Mong Kok je část Kowloonu, tohle je archetypální Hong Kong. S manickou energií, halekáním doprovázeným zuřivým máváním rukou, křičením do mobilů, ale také pomalými rozhovory s melodickým protahování koncovek. To, co jsem v hongkongských filmech považoval za přehrávání, je vlastně civilní herectví.
Pár fotek















Zlaté rybky
A ne, ani v Hong Kongu zlaté rybky nejedí. Zlatá ryba totiž představuje mládě draka a přináší stěstí (=peníze).









Trh na Mongkok Road
V přízemí betonové budovy na Mongkok road je schovaný trh, kde porcují živé ryby zatraceně velkým nožem a kde živí krabi se svázanými klepety rozvážně pochodují ve škopcích s vodou.


Hodinové hotely
Portland Street je nejznámější red-light district v Hong Kongu. Ale hodinové hotely najdete po celé čtvrti.







Ladies' Market
Falešné hodinky, kabelky, skoro-jako-Converse kecky…



