Osm giga datovým romantikům nestačí – část první

V Eee 901 jsou dva disky – jeden čtyřgigový se systémem a jeden osmigigový pro data. Jsem datový romantik. Žádný disk mi není dost velký. Bylo mi jasné, že to za chvíli zaplním. Vydržel jsem to docela dlouho. Skoro půl roku.

Jeden z shopping mallů s počítači a komponenety v Chengdu

Oba disky jsou SSD. Ten větší se dá vyměnit. Za větší. Má sice podivné rozhraní i na netbook – PATA Mini PCI-e – ale třeba Patriot ho vyrábí. 64 GB. Tady v Chengdu ho určitě budou mít. Když tu mají ty dva obří shopping mally plné počítačů a komponent. Každý sedm pater. V každém patře desítky obchodů.

Personál v žádném z obchodů neuměl anglicky. To je v Číně obvyklé. Ale, kupodivu, také nevěděl nic o počítačích. Všude jen vrtěli hlavou. Vůbec netušili, co chci. Jak se, sakra, řekne čínsky SSD? Nakonec, v obchodě někde v druhém patře, po hodině mávaní rukama, kreslení obrázků a googlování se ukázalo, že SSD se čínsky řekne SSD. Jen nikdo neví, co to je. A nemají to. Ale zase se kolem mě tu hodinu točilo deset dvacetiletých sexy Číňanek, které se mi snažily pomoci, napájely mě vodou a bezradně se usmívaly ;)

Je čas na…

Plán B

me:
až pojedeš do Thajska, potřeboval bych přivézt 64GB SSD do EEE. Bych to zařídil, objednal, někdo by ti předal a ty bys to jen přivezl. Šlo by to?
sigi:
v Pantip Plaza v BKK jí určitě budou mít
me:
když se do BKK dostanu s nějakým slušným předstihem, tak to zkusím koupit nejdřív tam. Ale to možná nestihnu. A teď jsem byl ve dvou mega shopping mallech s počítači tady v Chendgu a ptal se tam asi ve dvaceti obchodech a vůbec netušili, co to SSD je…
Hm, taky bych moh' dát 2 GB RAM, když už budu mít ten šroubovák v ruce ;)
sigi:
jo, 2 GB je celkem základ…
me:
pak ještě samolepku na víko a vyšívanej futrál ;)
sigi:
to ti v Thajsku vyšijou na trhu ;)
me:
nic jinýho už upgradovat nejde
sigi:
ještě 16 GB SDHC
me:
to už mám ;P
me:
možná vyšijou. V Kathmandu vyšívali trička na šlapacích šicích strojích
sigi:
ty krávo!
me:
ale moh' bych jí vyměnit za bílou 16 GB SDHC, aby ladila s noťasem ;)
sigi:
;)
me:
no, zkusím v BKK a když tak se kvůli tom ještě ozvu…