Sssss … sssss, oblek na míru? Falešný hodinky?

„Dobrý den pane, hledáte krejčího? Oblek na míru?“ V Tsim Sha Tsui kolem Chungking a Mirador Mansion přepadají turisty Indové v perfektně padnoucích kalhotách a naškrobených košilích. Se střihy tak konzervativními, že byly nemoderní už před deseti lety. Jsou stejně otravní jako indičtí krejčí v Indii – tedy o něco méně otravnější než indičtí krejčí v Bangkoku. Stejně jako Indové v Indii věří, že úspěšný prodej závisí jen na dobré ceně. „Víš, kolik stojí jedna košile,“ křenil se na mě jeden, „jenom dvacet pět dolarů!“ Hongkongských. Cca šedesát korun. Že jsem neměl zájem ani tak, mu bylo krajně podezřelé. (Ehm, ono za dvacet pět hongkongských dolarů bude ta kvalita, no řekněme, indická.)

Indové neprodávají jen obleky na míru. „Copy-watch? Omega, Rolex,“ syčí, skoro jako by dealovali crack. Což se vysvětlilo večer, kdy někteří z nich po indicku vystrčili břicha a přepnuli na hulení. Indové působí jen v Tsim Sha Tsui. Kolem Temple Street a na Ladies MarketMong Koku postávají Číňané s obrázkovými katalogy v ruce. Kromě copy-watch jedou ještě v „copy-kabelka, peněženka? Gucci, Prada…“ Ovšem někteří nespoléhají na katalog a na tamních trzích mají rovnou stánek.

Pes: Kdo viděl Knock Off [IMDB, ČSFD], v kterém Rob Schneider bičuje úhořem van Damma při závodu rikš ulicemi Kowloonu a kterému se při tom rozpadnou kecky Pumma, nemůže být falešnými hodinkami a kabelkami překvapený. Na džíny s explodujícími cvočkami jsem ovšem v Hong Kongu nenarazil ;). Kdo Knock Off neviděl, tomu ho doporučuju. I když v tom hraje van Damme a vlastně je to naprostá pakárna. Zároveň jeden z nejzábavnějších filmů, které jsem kdy viděl.