Delfíni k snídani

Dva kilometry zlatého písku, jen na jihu lehce zatočené. Dovádějící delfíni po ránu. Palmy a borovice. Oproti Palolem naprostý klid.

Pokud jste byli na ostrově, kde bylo celkem deset cizinců a pláže liduprázdné, pak vám i Agonda bude připadat jako rušná pláž. Ale je to ta přijatelná míra ruchu. Asi jako Ao Thong Nai Pan na ostrově Pha NganThajsku.

Pořád je to spíš rybářská vesnice a celý touristický business se tu odehrává jen tak mimochodem. Jedna ulice, z půlky jen udusaná červená hlína, z půlky asfalt. Pár obchodů s nafukovacími lehátky a kruhy pro děti. Pár míst, která pronajímají skútry a shluk rikš na křižovatce u kostela. Jedna díra ve zdi, kde si můžete dát zmrzlinu a kolem poledne rybí curry s rýží. Úsměvy a „Hello, how are you?“ Nikdo se vám nesnaží nic prodat.

Jako téměř všude v Goa úžasný západy slunce nad Arabským oceánem. Denní nebe tak impresivní není. Žádná jihovýchodně asijská temná modř na obzoru splývající s temnou modří vody. Vždy jasná čára horizontu. Bledé moře | o dost bledší nebe.

Velký vůz je vzhůru nohama.