Si Morakot servíruje dokonalé červené vepřové na rýži

Přejděte nesmyslně rušnou křižovatku před nádražím Hua Lamphong. Zahněte do první uličky nalevo za vodním kanálem. Mezi dílny svářečů a strojařů a klempířů. Tady na samém kraji bangkokské Čínské čtvrti najdete restauraci restauraci Khao Muu Daeng Si Morakot (ร้านข้าวหมูแดงสีมรกต), kde – jak její název říká – servírují rýži s červeným vepřovým. Už přes padesát let.

Rýže s červeným vepřovým (khao muu daeng, ข้าวหมูแดง) je jedno z nejpopulárnějších jídel thajské čínské kuchyně. Dostanete ho úplně všude. U pouličních stánků. Na trzích. V klimatizovaných food courtech zářících shopping mallů. Málokdy je opravdu dobré. Ale v Si Morakot ho za těch padesát let dovedli k dokonalosti.

„Jednou se vším“

Snad jako všechny tradiční thajské restaurace, i interiér Si Morakot je stroze utilitární. Stěny natřené zeleným omyvatelným emailem. Pro jistotu do dvou metrů béžově vykachlíkované. Dřevěné stoly byly snad z druhé ruky, už když restaurace otevřela. Stoličky k sezení jakbysmet. Prostor chladí promyšleně chaoticky rozmístěné větráky.

Anglické menu tu nevedou. Thajské je napsané na tabuli za kuchyňským pultem. Objednávám „khao muu daeng muu krob kun chieng phiset puem khai“. Zdá se, že obsluha trochu anglicky. Pro jistotu se přeptá, jestli chci „crispy pork?“, „chinese sausage?“ a „egg?“. Se vším jsem souhlasím. Udělejte to taky tak. Kromě základního červeného vepřového dostanete ještě nádherně křupavý bůček, lehce sladkou čínskou klobásu a vařené vejce.

Hedvábné thajské UHO

Během pár minut mám před sebou talíř. Na rýži ledabyle poházená hromada masa. Rozpůlené vejce. Pár plátků čerstvé okurky. Navrchu omáčka – redukovaný vývar z vepřových kostí dochucený (tajnou, po generace předávanou) směsí bylin a koření. Včetně Svaté čínské pětice: badyán, sečuánský pepř, fenykl, skořice a hřebíček. S marinádou zbylou po přípravě červeného vepřového a bílým sezamem. Možná i s trochou burákové pasty, ale tím si nejsem moc jistý. Řekl bych, že v omáčce jsou i drobné kousky nějakých fazolí. Hádám fermentované sójové boby. Nakonec je lehce zahuštěná škrobem. Opravdu jen lehce, aby sotva získala typicky čínský hevábně matný lesk.

Zní to exoticky. Ale na pohled je to prostě husté thajské UHO. Ale jen na pohled. Čeká vás hluboká masová chuť umami. Vůně koření. Jemná sladkost marinády. Lehká stopa kouře z dřevěného uhlí na kterém s grilovalo červené vepřové. Dávám si navrch trochu octu s chilli. Jako to dělají místní. Spolu s křupavá okurka krásně kontrastuje s kulatou plnou sladkostí omáčky a masa a vejce a zvýrazňuje všechny chutě. Často bývá omáčka prostě jen sladká – ne tak tady. Tady všechny ingredience zapadají do perfektního celku.

Khao Moo Daeng Si Morakot / ร้านข้าวหมูแดงสีมรกต

Adresa
80-82 Soi Sukon 1, Bangkok, Samphanthawong, Thajsko (cca 500 m od nádraží Hua Lamphong, směrem do čínské čtvrti)
Otevírací doba
každý den 11.00–19.00
Ceny
khao muu daeng se vším 50 THB